Google Payments Gizlilik Uyarısı

Google Payments tarafından sunulan Hizmetler, Google Payments Gizlilik Uyarısı kapsamındadır. Google Payments Gizlilik Uyarısı, 14 Kasım 2017'den itibaren geçerli olacak şekilde güncellenecektir. Güncellenen uyarıyı buradaki bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Son değiştirilme tarihi: 10 Haziran 2016

Google Gizlilik Politikası, Google'ın ürün ve hizmetlerini kullanırken sağladığınız kişisel bilgilere yönelik tutumumuzu açıklar. Google Payments, Google Hesabı sahiplerine sunulur. Bu nedenle, Google Payments kullanımınız, Google Gizlilik Politikası'na tabidir. Ayrıca, aşağıdaki uyarıda Google Payments'a özgü gizlilik uygulamalarımız açıklanmaktadır.

Google Payments kullanımınız, bu gizlilik uyarısı kapsamındaki Hizmetler'in daha ayrıntılı olarak açıklandığı Google Payments Hizmet Şartları'na tabidir. Bu Google Payments Gizlilik Uyarısı'nda tanımlanmayan, büyük harfle yazılmış terimler, kendilerine Google Payments Hizmet Şartları'nda atfedilmiş anlamları taşır.

Google Payments Gizlilik Uyarısı, Google Inc.ın tamamıyla sahip olduğu yan kuruluşlar tarafından sunulan Hizmetler için geçerlidir. Hizmet'i sunan yan kuruluşu öğrenmek için lütfen Hizmet dahilinde size sunulan Google Payments Hizmet Şartları'na başvurun.

Topladığımız bilgiler

Google Gizlilik Politikası'nda listelenen bilgilere ek olarak aşağıdaki bilgileri de toplayabiliriz:

Topladığımız bilgileri nasıl kullanırız?

Google Gizlilik Politikası'nda listelenen kullanımlara ek olarak, bizimle paylaştığınız bilgileri ve üçüncü taraflardan aldığımız sizinle ilgili bilgileri, size Google Payments ile ilgili müşteri hizmetleri sunmak ve sizi sahtekarlık, kimlik avı veya diğer suistimallere karşı korumak için kullanırız. Bu tür bilgiler, üçüncü taraflardan talep ettiğiniz ürün veya hizmetlerin sağlanmasında üçüncü taraflara yardımcı olmak için de kullanılabilir. Hesabın şartlarını karşılamaya devam edip etmediğinizi belirlemek, gelecekteki Google Payments işlemlerinizle ilgili kararlar vermek ve tarafınızca başlatılan Google Payments işlemleriyle alakalı diğer meşru iş ihtiyaçları için Google Payments hesabınızı incelemek amacıyla da bu bilgileri kullanırız.

Kayıt bilgileriniz, Google hesabınızla ilişkili olarak depolanır ve ödeme yöntemi kaydınız Google’ın sunucularında saklanır. Ayrıca belirli veri öğeleri de mobil cihazınızda saklanabilir.

Paylaştığımız bilgiler

Kişisel bilgileriniz, Google dışındaki diğer şirketler veya kişilerle yalnızca aşağıdaki durumlarda paylaşılır:

Örneğin, Google Payments'ı kullanarak bir satın alma veya işlem gerçekleştirdiğinizde, sizinle ilgili belirli kişisel bilgiler, satın alma ya da işlem yaptığınız şirketle veya kişiyle paylaşılır. Google Play'de bir satın alma işlemi gerçekleştirmek için Google Payments'ı kullandığınızda, işlemi gerçekleştirdiğiniz geliştiriciyle kişisel bilgilerinizin paylaşımı buna dahildir.

Bir üçüncü taraf satıcıyla, web sitesiyle veya uygulamayla doğrudan paylaştığınız bilgiler, bu gizlilik uyarısının kapsamında değildir. Kişisel bilgilerinizi doğrudan paylaşmayı tercih ettiğiniz satıcıların veya diğer üçüncü tarafların gizlilik ya da güvenlik uygulamalarından biz sorumlu olmayız. Kişisel bilgilerinizi doğrudan paylaşmayı tercih ettiğiniz tüm üçüncü tarafların gizlilik politikalarını incelemenizi öneririz.

Üçüncü taraflardan edinilen bilgiler dahil olmak üzere topladığımız bilgiler, satış ortaklarımızla yani Google Inc.ın sahibi olduğu veya yönettiği diğer şirketlerle paylaşılır. Finansal veya finansal olmayan tüzel kişiler olabilecek satış ortaklarımız, bu tür bilgileri gündelik iş amaçları için kullanır.

Size GPC ve satış ortakları arasındaki belirli paylaşımların kapsamı dışında kalmayı seçme hakkı tanıyoruz. Özel olarak aşağıdakilerin kapsamı dışında kalmayı seçebilirsiniz:

Kapsam dışında kalmayı seçtiğiniz takdirde tercihiniz, bize değiştirdiğinizi bildirene kadar geçerli olur.

Kredi itibarınızla ilgili bilgileri GPC ve satış ortakları arasında paylaşmamızı istemiyorsanız veya satış ortaklarımızın tarafımızca toplanıp pazarlama amacıyla paylaşılan kişisel bilgilerinizi kullanmasını istemiyorsanız lütfen hesabınızda oturum açıp Google Payments gizlilik ayarları sayfasına giderek ve tercihlerinizi güncelleyerek tercihinizi bildirin.

Kişisel bilgileriniz, bu gizlilik uyarısında tanımlanan durumlar haricinde GPC veya satış ortaklarımız dışında kimseyle paylaşılmaz. Yukarıda açıklandığı üzere Google Payments, Google hesabı sahiplerine sunulan bir üründür. Google hesabına kaydolmak için Google Inc. ile paylaştığınız veriler, bu bildirimdeki kapsam dışı kalma hükümlerinden etkilenmez.

Bilgi güvenliği

Güvenlik uygulamalarımızla ilgili daha fazla bilgi için lütfen ana Google Gizlilik Politikası'na bakın.

Google Payments hesabınızın güvenliği; hesabınızın şifrelerini, PIN'lerini ve diğer Hizmete erişim bilgilerini gizli tutmanıza bağlıdır. Hesap bilgilerinizi bir üçüncü tarafla paylaştığınız takdirde bu üçüncü taraf, hesabınıza ve kişisel bilgilerinize erişebilir.

Şifrelerinizi ve/veya PIN'inizi gizli tutmak ve kimseyle paylaşmamak dahil olmak üzere mobil cihazınıza ve cihazınızdaki Google Payments uygulamasına erişimi kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Google Payments uygulamasındaki bilgilerin güvenliğinin tehlikede olduğunu düşünüyorsanız Google'ı veya ilgili iş ortağını uyarmak da sizin sorumluluğunuzdadır.

© 2016 Google – Google Ana Sayfası Google Hizmet Şartları Önceki Gizlilik Uyarıları