Google Payments Gizlilik Uyarısı

Son değişiklik tarihi: 9 Aralık 2020

Google Gizlilik Politikası, Google'ın ürün ve hizmetlerini kullanırken sağladığınız kişisel bilgilere dair tutumumuzu açıklar. Google Payments, Google Hesabı sahiplerine sunulur ve Google Payments kullanımınız Google Gizlilik Politikası'na tabidir. Ayrıca bu Gizlilik Uyarısı, Google Payments'a özgü Google gizlilik uygulamalarını açıklar.

Google Payments kullanımınız, bu Gizlilik Uyarısı kapsamındaki Hizmetler'in daha ayrıntılı olarak açıklandığı Google Payments Hizmet Şartları'na tabidir. Bu Google Payments Gizlilik Uyarısı'nda tanımlanmayan, büyük harfle yazılmış terimler, kendilerine Google Payments Hizmet Şartları'nda atfedilmiş anlamları taşır.

Google Payments Gizlilik Uyarısı, Google LLC tarafından veya Google Payment Corp. ("GPC") dahil olmak üzere Google LLC'nin tamamen sahip olduğu yan kuruluşlar tarafından sağlanan Hizmetler için geçerlidir. Hizmeti sunan yan kuruluşu öğrenmek için lütfen Hizmet dahilinde size sunulan Google Payments Hizmet Şartları'na bakın. Birleşik Krallık hariç olmak üzere Avrupa Ekonomik Alanı'nda ikamet eden (herhangi bir Google ticaret sitesinde satış yapanlar dışındaki) kullanıcıların bilgilerinden sorumlu veri denetleyici, Google Ireland Limited şirketidir. Birleşik Krallık'ta ikamet eden (herhangi bir Google ticaret sitesinde satış yapanlar dışındaki) kullanıcıların bilgilerinden sorumlu veri denetleyici, Google LLC şirketidir. Birleşik Krallık hariç olmak üzere Avrupa Ekonomik Alanı'nda ikamet ediyor ve bir Google ticaret sitesinde satış yapıyorsanız bilgilerinizden sorumlu veri denetleyici, Google Payment Ireland Limited şirketidir. Birleşik Krallık'ta ikamet ediyor ve bir Google ticaret sitesinde satış yapıyorsanız bilgilerinizden sorumlu veri denetleyici, Google Payment Limited şirketidir. Brezilya'da ikamet eden kullanıcıların bilgilerinden sorumlu veri denetleyici, Google LLC şirketidir. Brezilya'daki yasaların gerektirdiği takdirde ilgili yetkiyi Google Brasil Pagamentos Ltda şirketi üstlenebilir.

Topladığımız bilgiler

Google Gizlilik Politikası'nda verilen bilgilere ek olarak aşağıdaki bilgileri de toplayabiliriz:

Topladığımız bilgileri nasıl kullanırız?

Google Gizlilik Politikası'nda belirtilen kullanımlara ek olarak, bizimle, GPC ile veya diğer yan kuruluşlarımızla paylaştığınız bilgileri ve üçüncü taraflardan aldığımız sizinle ilgili bilgileri, size Google Payments ile ilgili müşteri hizmetleri sunmaya ek olarak Google'ın haklarını, mülklerini, güvenliğini, kullanıcılarımızı ve kamuyu sahtekarlık, kimlik avı veya diğer suistimallere karşı korumak için kullanırız. Bu tür bilgiler, üçüncü taraflardan talep ettiğiniz ürün veya hizmetlerin sağlanmasında üçüncü taraflara yardımcı olmak için de kullanılabilir. Hesabın şartlarını karşılamaya devam edip etmediğinizi belirlemek, gelecekteki Google Payments işlemlerinizle ilgili kararlar vermek ve tarafınızca başlatılan Google Payments işlemleriyle alakalı diğer meşru işletme ihtiyaçlarınız için Google Payments Hesabınızı incelemek amacıyla da bu bilgileri kullanırız.

Kayıt bilgileriniz, Google Hesabınızla ilişkili olarak saklanır ve ödeme yöntemi kaydınız Google’ın sunucularında saklanır. Ayrıca belirli veri öğeleri de mobil cihazınızda saklanabilir. Yasal işlem ve düzenleyici yükümlülüklere uymak amacıyla sağladığınız bilgileri uzun süre saklayabiliriz.

Paylaştığımız bilgiler

Kişisel bilgileriniz, Google dışındaki diğer şirketler veya kişilerle yalnızca aşağıdaki durumlarda paylaşılır:

Örneğin, Google Payments'ı kullanarak bir satın alma veya işlem gerçekleştirdiğinizde sizinle ilgili belirli kişisel bilgiler, satın alma ya da işlem yaptığınız şirketle veya kişiyle paylaşılır. Google Play'de bir satın alma işlemi gerçekleştirmek için Google Payments'ı kullandığınızda, işlemi gerçekleştirdiğiniz geliştiriciyle kişisel bilgilerinizin paylaşımı buna dahildir. Buna ayrıca, "Google Pay ile Satın Al" veya benzeri bir düğmeyi kullanarak başlattığınız ödeme işlemlerinde, satıcının web sitesine veya uygulamasına gönderdiğiniz posta kodunuz da dahildir. Bu sayede satıcı; güncellenen satın alma bilgilerini (ör. vergi, gönderim bedeli ve fiyatla ilgili diğer bilgiler) hesaplayabilir, tercih ettiğiniz ödeme şeklini kabul edip edemeyeceğine karar verebilir ve satın alma işleminiz kapsamındaki belirli ödeme yöntemlerinin avantajları ve kısıtlamalarını görebilir. Google Payments Hesabınıza bir üçüncü taraf ödeme yöntemi eklediğinizde, hizmetin sağlanması için gerekli olduğu durumlarda üçüncü taraf ödeme sağlayıcıyla belirli kişisel bilgilerinizi (ör. adınız, profil resminiz, e-postanız, IP ve fatura adresiniz, telefon numaranız, cihaz bilginiz, konumunuz ve Google Hesabı hareketi bilgileriniz) paylaşabiliriz.

Katılımcı bir satıcı sitesini veya uygulamasını ziyaret ettiğinizde satıcı, sitelerde veya uygulamalarda kullanılmayan özellikleri görme olasılığınızı azaltmak için satıcının site veya uygulaması üzerinde ödeme yapmak üzere kullanılabilecek uygun bir ödeme yöntemini kapsayan bir Google Payments hesabınız olup olmadığını kontrol edebilir.

Bir üçüncü taraf satıcıyla, web sitesiyle veya uygulamayla doğrudan paylaştığınız bilgiler, bu gizlilik uyarısının kapsamında değildir. Kişisel bilgilerinizi doğrudan paylaşmayı tercih ettiğiniz satıcıların veya diğer üçüncü tarafların gizlilik ya da güvenlik uygulamalarından biz sorumlu olmayız. Kişisel bilgilerinizi doğrudan paylaşmayı tercih ettiğiniz tüm üçüncü tarafların gizlilik politikalarını incelemenizi öneririz.

Üçüncü taraflardan edinilen bilgiler dahil olmak üzere topladığımız bilgiler, satış ortaklarımızla yani Google LLC'nin sahibi olduğu veya yönettiği diğer şirketlerle paylaşılır. Finansal veya finansal olmayan tüzel kişiler olabilecek satış ortaklarımız, bu tür bilgileri gündelik iş amaçları için kullanır.

Size GPC ve satış ortakları arasındaki belirli paylaşımların kapsamı dışında kalmayı seçme hakkı tanıyoruz. Özel olarak aşağıdakilerin kapsamı dışında kalmayı seçebilirsiniz:

Google LLC veya satış ortakları, sitesini ya da uygulamasını ziyaret ettiğiniz bir üçüncü taraf satıcıyı, söz konusu satıcının sitesi veya uygulamasına yapılacak ödeme için kullanılabilecek bir Google Payments Hesabınız olup olmadığı konusunda bilgilendirir. Bunun kapsamı dışında kalmayı da tercih edebilirsiniz.

Kapsam dışında kalmayı seçtiğiniz takdirde tercihiniz, bize değiştirdiğinizi bildirene kadar geçerli olur.

Kredi değerliliğinizle ilgili kişisel bilgilerinizi GPC ve satış ortakları arasında paylaşmamızı istemiyorsanız ya da satış ortaklarımızın topladığımız ve size pazarlama yapabilmeleri için kendileriyle paylaştığımız kişisel bilgilerinizi kullanmasını istemiyorsanız veya Google LLC'nin ya da satış ortaklarının, sitesini veya uygulamasını ziyaret ettiğiniz bir üçüncü taraf satıcıyı, Google Payments Hesabınız olup olmadığı konusunda bilgilendirmesini istemiyorsanız lütfen tercihinizi; hesabınıza giriş yaptıktan sonra Google Payments gizlilik ayarları sayfasına gidip tercihlerinizi güncelleyerek belirtin.

Kişisel bilgileriniz, bu gizlilik uyarısında tanımlanan durumlar haricinde GPC veya satış ortaklarımız dışında kimseyle paylaşılmaz. Yukarıda açıklandığı gibi Google Payments, Google Hesabı sahiplerine sunulan bir üründür. Google Hesabına kaydolmak için Google LLC ile paylaştığınız veriler, bu bildirimdeki kapsam dışı kalma hükümlerinden etkilenmez.

Bilgi güvenliği

Güvenlik uygulamalarımızla ilgili daha fazla bilgi için lütfen ana Google Gizlilik Politikası'na bakın.

Google Payments Hesabınızın güvenliği; hesabınızın şifrelerini, PIN'lerini ve Hizmete erişime yönelik diğer bilgileri gizli tutmanıza bağlıdır. Hesap bilgilerinizi bir üçüncü tarafla paylaştığınız takdirde bu üçüncü taraf, hesabınıza ve kişisel bilgilerinize erişebilir.

Şifrelerinizi ve/veya PIN'inizi gizli tutmak ve kimseyle paylaşmamak dahil olmak üzere mobil cihazınıza ve cihazınızdaki Google Payments uygulamasına erişimi kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Google Payments uygulamasındaki bilgilerin güvenliğinin tehlikede olduğunu düşünüyorsanız Google'ı veya ilgili iş ortağını uyarmak da sizin sorumluluğunuzdadır.

© 2020 Google – Google Ana Sayfası Google Hizmet Şartları Önceki Gizlilik Uyarıları