חשוב: אם מקום המגורים שלך הוא בארצות הברית, התנאים וההגבלות של Google Pay שחלים עליך נמצאים כאן. אם מקום המגורים שלך הוא בהודו, התנאים וההגבלות של Google Pay שחלים עליך נמצאים כאן.

התנאים וההגבלות של Google Pay

(למשתמשים מחוץ לארה"ב)

עדכון אחרון: 6 בדצמבר , 2021

1. הקדמה

שירות Google Pay מסופק על-ידי Google והוא כפוף לתנאים וההגבלות של Google ("התנאים הכלליים של Google"). שירות Google Pay הוא "שירות" כפי שמוגדר בתנאים הכלליים של Google, והתנאים וההגבלות הבאים של Google Pay, בנוסף לתנאים הכלליים של Google, חלים על השימוש ב-Google Pay. השימוש שלך ב-Google Pay כפוף לתנאים וההגבלות של Google Pay ולתנאים הכלליים של Google (ביחד, לצורך התנאים וההגבלות של Google Pay להלן, ייקראו "התנאים"), ולמדיניות הפרטיות של Google.

בכל מקרה של אי התאמה בין התנאים וההגבלות של Google Pay לבין התנאים הכלליים של Google, התנאים וההגבלות של Google Pay הם שקובעים. בכל מקרה של אי התאמה בין הגרסה באנגלית של התנאים לבין הגרסה המתורגמת, הטקסט באנגלית הוא שקובע.

כמה מהתכונות של Google Pay נקראו בעבר "Android Pay". ייתכן שימשיכו להופיע הפניות ישנות אל Android Pay, בחנויות, באפליקציות או באתרי אינטרנט, אך התכונות האלו כפופות לתנאים הנוכחיים.

אם יש לך חשבון Google Payments אצל אחת מחברות הבת שבבעלות Google (כמו Google Payment Corp או Google Payment Ltd.‎), יכול להיות שכרטיסים שנשמרו בחשבון זה יוצגו לך במצבים  מסוימים תחת מותג Google Pay, אבל השימוש בהם באותו הקשר יישאר כפוף ל- Google Payments Buyer Terms of Service שחלים על חשבון Google Payment שלך ולהצהרה של Google Payment בנושא פרטיות. ניתן למצוא את ה-Google Payments Buyer Terms of Service שחלים במדינה שלך כאן. פרטים נוספים מופיעים בסעיף 2, "תיאור כללי של Google Pay".

השימוש שלך ב-Google Pay דורש את הסכמתך לתנאים הבאים. יש לקרוא אותם בקפדנות. ייתכן שחלק מהמוצרים והתכונות אינם זמינים בכל המדינות. ניתן לראות מידע נוסף במרכז העזרה של Google Pay.

2. תיאור כללי של Google Pay

Google Pay מאפשר לך לבצע עסקאות באמצעות מספר חשבון וירטואלי שמונפק על ידי בנק, המייצג כרטיס אשראי או כרטיס חיוב שרשמת ב-Google Pay ("מספר חשבון וירטואלי"), כרטיס לתחבורה ציבורית שרשמת ב-Google Pay ("כרטיס לתחבורה ציבורית") וארנק דיגיטלי או חשבון דיגיטלי שיש לך בחברה שאינה Google, ושקישרת ל-Google Pay כדי לאפשר פונקציות תשלומים נוספות ("חשבון מקושר של צד שלישי"). באפשרותך להשתמש במספרי חשבון וירטואליים, בכרטיסים לתחבורה ציבורית ובחשבונות מקושרים של צד שלישי (שייקראו ביחד "אמצעי תשלום"): (i) בעסק או בתחנת תחבורה ציבורית שמשתתפים בתוכנית, באמצעות מכשיר נייד שתומך ב-NFC (יכול להיות גם מכשיר Android Wear), ואפליקציית Google Pay שמותקנת במכשיר שלך או פונקציית Google Pay בהגדרות מכשיר Android שברשותך, או (ii) באינטרנט דרך אפליקציות, אתרים או ממשקי מסחר אחרים (לא כולל כרטיסים לתחבורה ציבורית). לאחר שהגדרת מספר חשבון וירטואלי, Google Pay עשוי לשמור  בחשבון Google Payments שלך את המספר בפועל של כרטיס האשראי/החיוב לצורך רכישות ב-Google Play או במקומות אחרים. לפי בקשתך, Google Pay יכול לסייע ולספק לצדדים שלישיים מידע מחשבון Google Payments שלך, כדי שהם יוכלו לחייב את אמצעי התשלום שלך ולספק לך שירותים ומוצרים.

כמו כן Google Pay יכול לאפשר לך לאחסן ולגשת לפריטים נוספים ("פריטים לשמירה ב-Google Pay"), כולל: שוברים, קופונים, הנחות או תוכן דומה אחר שניתן לממש אצל עסקיםשמשתתפים בתוכנית (ביחד, "מבצעים"); חברות במועדוני לקוחות, השתייכות למועדון או תוכניות הטבה שכבר נרשמת אליהן או שברצונך להירשם אליהן דרך Google Pay (ביחד, "תוכניות מועדון"); כרטיסים לנסיעות, למופעי בידור או לשימוש אחר; וכרטיסי מתנה שניתנים למימוש בחנויות או ברשתות מסוימות (כלומר כרטיסי מתנה בלעדיים). Google Pay יכול לספק לך שירותים המאפשרים לך לסרוק, לאחסן, לראות, ולעקוב אחר סטטוס ו/או מימוש של 'פריטים לשמירה ב-Google Pay', כולל הצגת נקודות בתוכנית מועדון ויתרה בכרטיסי מתנה, מעקב אחר הזמנות ועדכונים לגבי משלוחים. 'פריט לשמירה ב-Google Pay' יכול להיות פריט שהוספת בעצמך או, אם הסכמת לכך, פריט שהוסיף למכשיר הנייד שלך עסק או צד שלישי. כמו כן ייתכן שהפריט יאפשר לך לקבל הודעות ישירות מעסקים, ובמקרים מסוימים יאפשר לך לצבור ו/או לממש נקודות של תוכניות הטבות ותמריצים אחרים מטעם העסקים.

כרטיסי תשלומים שנשמרו בחשבון Google Payments הנפרד שלך שונים ממספרי חשבון וירטואליים שרשמת ב-Google Pay. שלא כמו מספר חשבון וירטואלי, כרטיס שנשמר בחשבון Google Payments לרוב לא יופיע עם גרפיקה של כרטיס שדומה לכרטיס פיזי שמשויך לחשבון. עם זאת, ייתכן שכרטיס כזה יופיע תחת המותג של Google Pay בהקשרים מסוימים, כולל בעת ביצוע עסקת תשלומים באפליקציה או באתר של Google (כמו Google Play או YouTube), באפליקציה או באתר של עסק צד שלישי שמשתמש ב-Google Assistant, או באמצעות תכונת המילוי האוטומטי של דפדפן Google Chrome. שימוש מסוג זה כפוף ל-Google Payments Buyer Terms of Service החלים על חשבון Google Payments שלך. בבריטניה בלבד, ייתכן שגם העברות כספים בין אנשים יוצגו כעסקה של Google Pay, והן כפופות ל-Google Payments Buyer Terms of Service (UK).

 

3. שימוש ב-Google Pay

(א) מגבלות גיל. השימוש ב-Google Pay מותר לבני 16 ומעלה. משתמשים שגילם 16 עד 18 (או עד לגיל שבו אדם נחשב בגיר במדינה שבה הם גרים), חייבים לקבל מהורה או מאפוטרופוס רשות להשתמש ב-Google Pay, וההורה או האפוטרופוס צריכים לאשר את התנאים. השימוש באפליקציית Google Pay מותר למשתמשים בני 18 ומעלה.

(ב) דרישות בסיסיות לשימוש. כדי להשתמש ב-Google Pay דרוש חשבון Google; מכשיר שעומד בדרישות התאימות ובדרישות המערכת של השירות, שעשויות להשתנות מדי פעם; גישה לאינטרנט; ותוכנה תואמת. האפשרות להשתמש ב-Google Pay והביצועים של Google Pay עשויים להיות מושפעים מגורמים אלו. דרישות מערכת מסוג זה הן באחריותך.

(ג) תחילת העבודה. ניתן להגדיר את Google Pay באמצעות אפליקציית Google Pay במכשיר הנייד, דרך פונקציית Google Pay בהגדרות מכשיר Android שברשותך, או דרך האפליקציה של מנפיק אמצעי התשלום שלך. לאחר הכנסת הפרטים הנדרשים וניסיון להוסיף אמצעי תשלום ל-Google Pay, שירות Google Pay יבדוק שהמנפיק של אמצעי התשלום תומך ב-Google Pay ושהכרטיס עצמו עומד בתנאים לשימוש עם Google Pay. ייתכן שלא כל הכרטיסים של הגורם המנפיק עומדים בתנאי התוכנית. אם מנפיק אמצעי התשלום שלך לא תומך כרגע ב-Google Pay, או שאמצעי התשלום לא עומד בתנאים הנדרשים כדי להוסיף אותו ל-Google Pay, ייתכן ש-Google תודיע לך דרך האימייל כאשר אמצעי התשלום יעמוד בתנאי השירות. אם מנפיק אמצעי התשלום שלך תומך ב-Google Pay ואמצעי התשלום עומד בתנאים, בעת הוספתו יופיע מסך שמבקש ממך לאשר את התנאים וההגבלות של המנפיק. לאחר האישור וההוספה של אמצעי התשלום, Google Pay יאחסן מספר חשבון וירטואלי שמייצג את מספר הכרטיס בפועל של הכרטיס שבו בחרת להשתמש, או ישייך ל-Google Pay את הכרטיס לתחבורה ציבורית או החשבון המקושר של צד שלישי שבחרת. מספר החשבון הווירטואלי הזה ישמש בכל העסקאות שלך לתשלום בחנויות באמצעות Google Pay. עבור עסקאות תשלומים מול עסקים אונליין, Google Pay ישלח אל העסק את המספר הזה או מספר חשבון ייחודי אחר המייצג את אמצעי התשלום שרשמת , אלא אם החשבון המקושר של צד שלישי שלך קובע אחרת.

ייתכן ש-Google Pay והתכונות השונות שלו יהיו זמינים לשימוש רק באזורים מסוימים, עם אמצעי תשלום מסוימים או מנפיקי כרטיסים מסוימים, או עם עסקים מסוימים. כל אלו עשויים להשתנות במשך הזמן.

(ד) שימוש ב-Google Pay. השימוש שלך ב-Google Pay עם אמצעי תשלום נתון, כפוף לתנאים האלה וכן לתנאים ולמדיניות הפרטיות של מנפיק אמצעי התשלום או הפריט לשמירה ב-Google Pay. דבר בתנאים אלו לא משנה את התנאים או מדיניות הפרטיות של המנפיק האמור. במקרה של סתירה בין התנאים האלו לבין אלו של המנפיק, תנאים אלו קובעים את הקשר בינך לבין Google בכל הקשור ל-Google Pay, והתנאים של המנפיק קובעים את הקשר בינך לבין המנפיק. הנך מאשר/ת ש-Google Pay רשאי לקבל מידע ממנפיק אמצעי התשלום שלך כדי להציג פרטים על העסקאות ואת היסטוריית העסקאות האחרונות שלך ב-Google Pay. הנך מסכים/ה  שלא להשתמש ב-Google Pay למטרה שאינה חוקית או למטרת הונאה, או באופן אחר שמנוגד לחוק ולתקנות החלים. הנך מסכים/ה שלא להפריע, במישרין או בעקיפין, לשבש או לעשות שימוש לרעה בכל דרך אחרת ב-Google Pay, כולל בשרתים, ברשתות או בכל תשתית אחרת הקשורה אליו. הנך מסכים/ה להשתמש ב-Google Pay לשימושך הפרטי, עם כרטיס אשראי/חיוב משלך, או עם חשבונות צד שלישי שלך. אם השתמשת ב-Google Pay עם כרטיס של תאגיד שעומד בתנאים, הנך מסכים/ה לכך שהדבר נעשה באישורו של המעסיק שלך ועם אפשרות לחייב את המעסיק לעמוד בתנאים אלו.

ייתכן שאמצעי תשלום יוסר מ-Google Pay במכשיר מסוים ולא ניתן יהיה להשתמש בו במסגרת השירות אם: (i) מחקת את אמצעי התשלום מ-Google Pay;‏ (ii) מחקת את אמצעי התשלום מחשבון Google Payments שלך או הסרת אותו כאמצעי תשלום מחשבון Google שלך; (iii) מחקת את המכשיר הנייד שלך באמצעות Android Device Manager; ‏(iv) מחקת את חשבון Google שלך; (v) המכשיר הנייד שלך לא מצליח להתחבר לאף מוצר או שירות של Google במשך 90 יום ברציפות; (vi) לא השתמשת ב-Google Pay במכשיר במשך 12 חודשים ברציפות; ו/או (vii) מנפיק אמצעי התשלום שלך או רשת התשלומים מורים ל-Google להסיר את אמצעי התשלום מ-Google Pay.

(ה) המטרה של Google. ‏Google Pay מאפשר לך לאחסן אמצעי תשלום ולשדר את הפרטים שלהם לעסקים או לספקי שירותי תחבורה ציבורית, אך Google לא מעבדת עסקאות של Google Pay באמצעי התשלום האלה, ואין לה שליטה על: הזמינות או רמת הדיוק של כרטיסי התשלומים, הכסף, התשלומים, הזיכויים או ההחזרים; ההקצאה (או הוספה) של אמצעי תשלום ל-Google Pay או הוספה של כסף ליתרות באמצעי התשלום; או על פעילות מסחרית אחרת הקשורה לשימוש שלך ב-Google Pay. שאלות בנושאים אלו יש להפנות אל מנפיק אמצעי התשלום שלך. הנך מאשר/ת ומסכים/ה שעסקאות שנעשות דרך Google Pay הן עסקאות בינך לבין העסק, ולא בינך לבין Google או חברות/ישויות הקשורות אליה. במחלוקות הנוגעות לעסקאות תשלום שנעשו דרך Google Pay, יש לפנות אל מנפיק אמצעי התשלום שלך או אל העסק הרלוונטי. Google אינה צד להסכמי מחזיק הכרטיס של אמצעי התשלום שרשמת או לתנאים אחרים שלו, והיא אינה מעורבת במתן אשראי או בקביעת זכאות לאשראי. בעת השימוש ב-Google Pay לצורך עסקה, Google אינה מספקת מצג או אימות כלשהם ביחס לכשירותם של אמצעי התשלום שלך או לכך  שמנפיק אמצעי התשלום שלך יאשר או יקבל עסקה כלשהי מול עסק או ספק שירותי תחבורה ציבורית .

(ו) כרטיסי כסף דיגיטלי ביפן. בנוסף לכרטיסי אשראי וכרטיסי חיוב, ייתכן ומשתמשים ביפן יוכלו להוסיף ולנהל באמצעות אפליקציית Google Pay גם כרטיסי כסף דיגיטלי ("כרטיסי כסף דיגיטלי ביפן") (ביפן בלבד, כרטיסים מסוג זה מתווספים להגדרת "אמצעי תשלום" לצורכי התנאים האלו). כרטיסי כסף דיגיטלי ביפן והכספים הקשורים אליהם מאוחסנים ברכיב מאובטח במכשיר הנייד שלך (אם כי לא בצורה של מספרי חשבון וירטואליים, כמו במקרה של כרטיסי אשראי וכרטיסי חיוב), וניתן להשתמש בהם רק בחנויות פיזיות שמצוידות בקוראי כרטיסים דיגיטליים מותאמים או בחנויות אונליין מסוימות באמצעות קורא כרטיסים חיצוני. לתנאים הנוספים שיחולו על השימוש שלך בכרטיסי כסף דיגיטלי ביפן באמצעות Google Pay יש לעיין ביתר התנאים הללו.

4. שמירה ב-Google Pay

(א) פריטים לשמירה ב-Google Pay. פריטים לשמירה ב-Google Pay כוללים נתונים, תמונות והודעות, שרק העסק צד שלישי שמספק אותם שולט בהם ומעדכן אותם.
נתונים של 'פריטים לשמירה ב-Google Pay' יכולים להופיע באתרים או באפליקציות למכשירים ניידים של Google, באתרים או אפליקציות למכשירים ניידים של צדדים שלישיים שמשתתפים בתוכנית, דרך אפליקציית Google Pay או בחנות פיזית. אם התחברת לחשבון Google שלך דרך האינטרנט או דרך מכשיר Android, יש לך אפשרות לבחור ולאחסן 'פריטים לשמירה ב-Google Pay' שיופיעו ב-Google Pay לצורך מימוש בעסק שמשתתף בתכנית. באמצעות Google Pay, עסקים יכולים להציג למשתמשים שיש להם פריטים לשמירה ב-Google Pay כרטיסי מתנה, נקודות בתוכנית מועדון או יתרות אחרות. בהסכמתך, עסקים רשאים לרשום אותך לתוכנית מועדון לקוחות ולבקש את פרטי ההרשמה שלך דרך Google Pay. התכונה 'פריטים לשמירה ב-Google Pay' לא נועדה לאחסון של כרטיסי תשלום או של כרטיסי מתנה שאינם בלעדיים, כלומר כרטיסי מתנה ששולמו מראש עם לוגו של רשת כלשהי בחלק האחורי של הכרטיס, שניתן להשתמש בהם בחנויות רבות.  

(ב) שימוש בתכונה 'פריטים לשמירה ב-Google Pay'. עצם המימוש של פריט ששמרת באמצעות תכונת 'פריטים לשמירה ב-Google Pay' אצל עסק שמשתתף בתוכנית, מהווה הסכמה מצידך להעביר לעסק  את הפרטים הקשורים לאותו פריט לצורך המימוש. העסק מעבד את המימוש של פריט כזה לפי שיקול דעתו ובהתאם לתנאים וההגבלות של העסק הרלוונטיים. כל שאלה לגבי המימוש של פריט מסוג זה, יש להפנות אל העסק ישירות.

(ג) התפקיד של Google. רכישת מוצרים באמצעות  'פריטים לשמירה ב-Google Pay' ו/או מימושם הן עסקאות בינך לבין העסק, ולא מול Google או מול כל אחת מהחברות/הישויות הקשורות אליה. Google אינה צד ברכישת המוצרים או במימושם של 'פריטים לשמירה ב-Google Pay'. כמו כן, Google אינה ערבה או אחראית לרמת הדיוק, הבטיחות, אפשרות המימוש ופונקציות אחרת של תוכנית המועדון של העסק, תוכנית כרטיסי מתנה, יתרות, מבצעים, הטבות או 'פריטים לשמירה ב-Google Pay' אחרים. בנוסף, Google אינה אחראית לשגיאות או למחדלים של העסק ברישום או בניהול של תוכניות המועדון שלו או בתהליכי הרכישה או המימוש של כרטיסי מתנה בלעדיים, והיא אינה אחראית לכל פריצות אבטחה במערכות או בתהליכי העבודה של עסקים  צדדים שלישיים.

(ד) הודעות מטעם עסקים. עצם העובדה ששמרת  פריטים ב-Google Pay מהווה הסכמה מוקדמת ומפורשת לקבל הודעות מעסק צד שלישי ישירות, דרך Google Pay. ‏Google אינה יוצרת את התוכן שנשלח אליך מהעסק, ואין לה שליטה על תוכן כזה. כדי להפסיק לקבל הודעות מהעסק דרך Google Pay, אפשר להסיר 'פריטים לשמירה ב-Google Pay' מ-Google Pay (אך אין בכך כדי להפסיק את השתתפותך בתוכנית המועדון של העסק או להפסיק לקבל הודעות מהעסק שלא דרך Google Pay). כדי להפסיק לגמרי את השתתפותך בתוכנית מועדון, עליך לפנות ישירות אל העסק הרלוונטי.

(ה) תמונות של המשתמשים ב'פריטים לשמירה ב-Google Pay'. ייתכן שתהיה לך אפשרות להוסיף באמצעות המצלמה במכשיר שלך תמונות אישיות או תמונות אחרות ל'פריטים לשמירה ב-Google Pay'. חשוב להפעיל שיקול דעת ולפעול בזהירות ביחס למה שסורקים ושומרים כתמונות. Google אינה אחראית לתמונות שהמשתמשים הוסיפו ל'פריטים לשמירה ב-Google Pay', כולל תמונות שיש בהן פרטים מזהים אישיים או מידע רגיש אחר, או לשגיאות הנובעות מסריקה או שמירה של תמונה. הוספת תמונות שאינן חוקיות, פוגעניות, מזיקות או מעוררות התנגדות, עשויה לגרום ל-Google להשעות את הגישה שלך לשירותי Google Pay, על פי שיקול דעתה הבלעדי.

5. פרטיות

(א) מידע ש-Google עשויה לשתף. כדי ש-Google תוכל לספק לך את שירותי Google Pay, הנך מתיר/ה ל-Google לעדכן אפליקציות ואתרים שהתקנת את Google Pay, ולשתף את פרטי המכשיר התשלומים, המיקום והחשבון שלך עם המנפיק ועם הרשת של אמצעי התשלום שלך. אם יש צורך לעבד את העסקאות שביצעת, את/ה גם מתיר/ה ל-Google לשתף מידע אישי שלך עם עסקים, מעבדי תשלומים וצדדים שלישיים אחרים.

(ב) מידע ש-Google עשויה לאסוף. בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו, וכדי ש-Google תוכל לספק לך את שירותיה ולשפר אותם, את/ה מתיר/ה ל-Google לאסוף פרטי עסקאות, חשבון ומידע אישי אחר מצדדים שלישיים, כולל עסקים והמנפיק של אמצעי התשלום שלך.